ZPRAVODAJSTVÍ 2020

15. 7. 2020

Máme tady další den a to Středu! Středu jsme začali pozdravem slunce a tak se celé ráno odehrávalo v dobré náladě. K snídani děti dostaly müsli s mlékem nebo sýrovou pomazánku. Dopoledne trávily děti čas po oddílech. Některé oddíly se vypravily do nedalekého Miličína koupit si něco dobrého k snědku a některé trávily dopoledne v lese. K obědu byly výborné řízky s kaší a po poledním klidu se táborníci sešli do družinek. Proběhla přehlídka zemí s jejich vlaječkami a standartou a byli ohodnoceni za svůj projev. V družinkách děti poté soutěžily na táborové UFOlympiádě v různých disciplínách jako například opičí dráha, střelba na bránu a fotbálek, souboj o životy a štíty. K večeři byl těstovinový salát a sladkou koblihu. Po večeři byl nástup, kde se rozdala pošta, točilo se kolo štěástí a vyhlásila se bonzbedna. Když se děti připravovaly do postele, překvapila nás nečekaná návštěva v podobě zlých mimozemšťanů takzvaných Grays. Poté už jen děti šly do svých postýlek a snili o vzdálených galaxiích

14. 7. 2020

Úterý začalo poměrně chladně a bez rozcvičky, kvůli protáhlému večernímu programu z předešlého dne. K snídani byla pomazánka s rajčaty a po snídani se zorganizoval program po oddílech. Některé děti zvolily program mimo tábor v lese a některé zůstaly v táboře. Po dopoledním programu následoval oběd od naší Zelí family a to krupicová kaše. Po dlouhé debatě, jestli se krupicová kaše s kakaem míchá, nebo jí od krajů, byl polední klid. Po poledním klidu byl svolán nástup po družinkách, aby se vysvětlila první celotáborová hra. Vysvětlování přerušil příchod tajuplné mimozemšťanky, která se představila jako Crystel a poprvé promluvila k našim dětem. Crystel odešla a my se mohli dále věnovat celotáborové hře. Hra spočívala v co nejrychlejším sbíráním životů a následným přesným odpovídáním na připravené otázky. Celý program probíhal rychleji než jsme předpokládali a prvním týmem, který složil indicii a nalezl schovaný předmět nebo-li Magicron, bylo Španělsko. Následoval nástup, kde se rozdala pošta a vyhlásila "bonz bedna". Na nástupu se oznámila diskotéka a děti zaplavila vlna radosti. K večeři byly výborné knedlíky plněné masem a s červeným zelím, na kterých si děti moc pochutnaly. Po večeři už se děti jen těšily z diskotéky v našem housboutu.

13. 7. 2020

Pondělní chladné ráno nám začalo vůbec první táborovou rozcvičkou. Táborová rozcvička probíhala v dobré náladě a byla vedena našimi novými praktikanty Jirkou a Kubou. K snídani se podávala výborná sýrová pomazánka a marmeláda. Po snídani se sešly družinky a vyráběly si týmové vlajky. Jejich kreativní činnost jim zabrala celé dopoledne a byla zakončena obědem. Po poledním klidu jsme započali sportovní odpoledne po oddílech. Děti soutěžili ve vybíjené, fotbale, soutěžili se štíty a o životy a hrály týmové hry. Následně byly děti za svoji snahu odměněny táborovou měnou a už pádily na večeři. Po večeři byl nástup, kde děti dostaly poštu a byly obeznámeni s důležitými informacemi o táboře. Po nástupu se celý tábor odebral na louku nedaleko tábora, kde se ještě před spaním měl trochu zabavit. Když se táborníci vrátili do tábora, čekalo je milé překvapení v podobě příletu neznámého objektu z jiné planety. Poté se děti odebrali do postýlek a mohli si jen nechat zdát o zítřejším dnu. Máme se BEZVA, zítra se zase ozveme :)