ZPRAVODAJSTVÍ 2024

30. 07. 2023

Děti se probudily do krásného "zasněženého" rána ve Špindlu. K snídani se podávala slaná snídaně, která byla obohacena zprávy o počasí v horských oblastech. Po vydatné snídani se děti přesunuly na svah, kde na ně čekala soutěž ve dvojicích. Musely splnit všechny aktivity, které byly rozmístěné po táboře. Jejich úkolem bylo splnit všechny úkoly na stanovištích co nejrychleji. 

Starší děti vyzvaly vedoucí k zápasu v softballe. Vedoucí výzvu přijali a během odpoledne se hrál napínavý zápas mezi 2 týmy. Zápas skončil prohrou dětí, ale nebojte, slíbily, že příští rok budou silnější a věří, že své vedoucí porazí. Menší děti se mohly koukat z povzdálí a jako bonus jsme pro ně připravili lehké občerstvení ve stánku Ice bar, kde jsme podávali popcorn, nealkoholický svařák a další pochutiny. Večer po večeři se děti přesunuly na diskotéku, která se nesla v duchu 80. - 90. letech. 

28. 07. 2023

Dnešní ráno jsme začali rozcvičkou, abychom se naladili na náročný den plných aktivit. Děti vyzvaly po snídani vedoucí tábora na fotbalový zápas, který skončil vítězstvím našich vedoucích. Po náročném zápase jsme podávali výtečný oběd, za který vděčíme naší úžasné kuchyni. Po poledním klidu se začalo připravovat další CTH, které se odehrávalo v prostoru našeho tábora. Při vysvětlování hry nás nečekaně navštívili Reds a unesli dva kapitány - Denver a Helsinky. Reds byli součástí CTH, které se nazývalo Dáme jídlo. Týmy měli svá stanoviště a Reds jim z různých lokací volali a objednávali si jídlo z nabídky. Děti musely hrát proti vedoucím, aby získaly suroviny a uvařili jídlo, které bylo rozváženo dětmi zákazníkům. Tým, který vydělal nejvíc peněz, se stal vítězem. 

Po hře se všichni přesunuli na večeři, kde se podávala výtečná sýrová omáčka s těstovinami. Před večerkou se dětem rozdala pošta, a poté jsme je poslali spát. Starší oddílům jsme dali výjimku a připravili jsme jim kino v našem hausboatu, kde se promítal film. 

26. 07. 2023

Děti se probudily do deštivého rána, takže jsme si odpustili ranní rozcvičku.  Po skvělé snídani se děti rozdělily do oddílů a vedoucí jim připravili oddílové programy ve vnitřních prostorech tábora. Psaly dopisy rodičům, vybarvovaly omalovánky, hrály kvízy a dělaly mnoho dalších aktivit. Po obědě jsme dětem připravili program na přání. Mohly se přihlásit na zápas ve fotbale, v pingpongu, ve volejbale a pro kreativní jedince jsme připravili kreslící soutěž. 

Po večeři jsme rozdali dětem pohledy a balíčky, které jste jim poslali. Večer nás ještě před spaním navštívili agenti, kteří také pátrají po zlatě, který děti našly. Video z jejich schůzky naleznete na Facebooku. 

24. 07. 2023

Děti se probudily do krásného nedělního rána. Po probuzení se přesunuly na oběd, kde je čekala výtečná snídaně, která byla připravena naší kuchyní. Nechaly jsme jim chviličku klidu, aby jim slehlo, a poté jsme svolali družinky s připravenými vlajky a pokřiky, které si byly zhodnoceny porotou. Po těžkém rozhodování naší poroty byl vyhlášen vítězný tým Rio, který získal nejvíc bodů. Během vyhlášení nás nečekaně navštívili Reds, kteří ukradli zlaté cihly, které děti našli při celotáborové hře. 

Po obědě, kde se podávala sekaná s vařenými brambory, kterou připravovali naši úžasní vedoucí,  si děti užily odpolední klid. Během té doby si starší děti z 1. a 2. oddílu zabalily na puťák a menší oddíly se připravili na karneval. Ve 16h nám odešli starší na 2-denní puťák do nedalekého lesa a malým dětem jsme odstartovaly karneval, kde si užily soutěže, tombolu a dobrůtky jako jsou palačinky a zmrzlinka. K večeru se děti přesunuli do hausboatu, kde je čekala diskotéka. Celý den byl tedy plný aktivit, které dětem přinesly nezapomenutelné vzpomínky. 

22. 07. 2023

Dnešní ráno jsme začali ranní rozcvičkou v táborových tričkách, které jim připravili vedoucí s kapitány. Během ranní rozcvičky jsme vysílali živý přenos, který si nyní můžete pustit na Facebooku. Po snídani si děti užily oddílový program, který jim vymysleli vedoucí. Koupaly se v rybníku, hrály si v lese nebo kreslily obrázky v jídelně. 

Odpoledne družiny čekala třetí celotáborová hra, která nesla název Výcvik. Družiny plnily různé úkoly na osmi stanovištích. Na stanovištích si zahráli například životy, koule a štíty, a také procvičili své vědomostní a fyzické dovednosti. Za splněný úkol získali na každém stanovišti část souřadnice, která je po rozluštění dovedla k ukrytému zlatu. Nejlépe si vedla družina Helsinky. Po dokončené hře následovalo občerstvení. 

Po večeři děti čekal nástup. Poté se děti pořádně vymódily a rychlým krokem se odebraly do houseboatu, kde na ně čekala diskotéka. Během diskotéky nás opět navštívili Reds, ale tentokrát se s nimi objevil i Profesor. Dozvěděli jsme se o jejich dalším plánu, jak objevit Jantarovou komnatu. Diskotéka pak pokračovala dál, dokud se všechny oddíly neodebraly ke spánku. 

19. 07. 2023

Dnešní den započal ranní rozcvičkou, kterou předcvičovali vedoucí. Po snídani se děti přesunuly do lesa, kde hrály oddílové aktivity, protože bylo teplé slunečné dopoledne. Po náročném běhání v lese se děti přesunuly na oběd do jídelny, kde se podávaly Toníkovy špagety, které byly vskutku výtečné. Po poledním klidu se děti přesunuly k rybníku, kde se svými vedoucími hrály vodní aktivity. 

Po večeři potkaly děti tajuplného pána, který se procházel po našem táboře a vypadal jako by hledal poklad. Tajuplný pán udělal pár koleček okolo tábora a poté se přesunul směrem do lesa, kde zmizel v hustém lese. Po tomto tajuplném setkání jsme se všichni přesunuli na nástup, po kterém jsme dětem připravili večerní promítání pod svitem hvězd.

17. 7. 2023

Včera jsme všichni v pořádku dorazili na tábor. Děti se seznámily s táborem a zabydlely se. Lépe se poznali ve svých oddílech a se svými oddílovými vedoucími. Poté už se podávala gulášová polévka s čerstvým chlebem a všichni si po dlouhém dni pěkně pochutnali. Následoval nástup celého tábora, kde se představili všichni vedoucí, zdravotnice a kuchyně, a zároveň táborová pravidla a řád. Tím první den skončil a byl čas jít na kutě.

Druhý den začal trochu chladněji, ale i tak jsme na táboře započali optimisticky. Po snídani byl oddílový program, kde se měřily síly dětí, aby se následně rozdělily do družinek, ve kterých budou po zbytek tábora soutěžit v celotáborové hře. K obědu bylo kuře na paprice a po poledním klidu se hrála první zkušební celotáborová hra - vlajky.

23.-24.07 2022

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! Páteční ráno jsme začali rozcvičkou a vydatnou snídaní. Po jídle byla další celotáborová hra, která se odehrávala v lese. Děti měly možnost hrát životy a seznámit se s obchodováním kryptoměny. Po ukončení jsme se přesunuli do tábora, kde na nás čekal výtečný oběd, za který děkujeme naší kuchyni. Po poledním klidu se všichni připravili na výlet do nedalekých končin, kde se pokochali krásnou krajinou. V pátek večer jsme měli pro děti připravenou další diskotéku, na které se mohly vydovádět. Během zábavy přišla Aurora, naše cestovatelka časem, díky které jsme odcestovali do antického Řecka. 

Další den jsme vstali do slunečního dne, což nás nabilo energií a mohli jsme hned začít aktivně pokračovat v programu. Dopoledne jsme měli program na přání, kde si mohly děti vybrat, co chtějí dělat. Po obědě jsme začali další celotáborovou hru, která byla v duchu olympijských her. Děti měly možnost si zkusit spoustu disciplín, které byly náročné, ale i nenáročné. Trvalo to všechno jen hodinku a půl a poté si mohly děti užít canisterapii. Po ukončení tohoto programu dostaly oddíly volno a mohly si odpočinout od náročného dne. 

21.-22.07.2022

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! Ve středu ráno se starší oddíly probudily v lese a mladší děti vstaly do krásného rána v táboře. Na puťáku si udělali vydatnou snídani, aby měly energii na poznávání okolí. Děti v táboře měli dopoledne svůj oddílový program, který jim vymysleli vedoucí, a po odpoledním klidu odstartoval karneval, na který si děti připravily kostýmy. Při karnevalu měli všichni dobrou náladu a měli možnost si užít spoustu atrakcí a soutěží. K večeru se děti posunuly do našeho houseboatu, kde se odehrávala menší diskotéka na zakončení dne. 

Ve čtvrtek ráno se děti na puťáku sbalily a připravily se na dobrodružnou cestu zpátky do tábora. Menší oddíly tu měly svoje oddílové programy, které se skládaly z mnoha zabavných aktivit. Celý tábor byl do oběda zpátky v plné síle a mohlo se tedy pokračovat v táborovém programu. K večeru nás totiž znova navštívila Aurora, která nám pomohla s cestováním a ocitli jsme se v superbudoucnosti. 

19.-20. 07.2022

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! Přinášíme Vám další zpravodajství z předchozích dnů. Po pondělní snídani jsme měli dopolední program na přání, kdy si děti mohly vybrat, co chtějí dělat. Na výběr byla spousta atrakcí např. karetní hry, fotbal, životy... Poté jsme si všichni dali výborný oběd, který byl v duchu starověké Číny. Všem jsme nabídli hůlky a mohly si zkusit, jak je těžké s nimi jíst. Odpoledne jsme měli lehčí program a večer byl výstup záporáku, kteří šli dětem znova pohrozit, ale nebojte, všichni byli stateční a dokázali je odehnat. 

V úterý ráno jsme se vzbudili do teplého dne, což nás nabilo energií. Během dopoledne byl oddílový program a po obědě šel každý oddíl svou cestou. Starší oddíly odešli na 3 denní puťák a mladší oddíly šly na výlet do blízkého lomu a na vyhlídku. Večer se odehrával v poklidném duchu.

17.-18. 07.2022

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! V sobotu jsme se probudili do krásného rána, takže jsme si dali krátkou rozcvičku, kterou předcvičovali vedoucí. Naši vedoucí se na to  oblékli do růžového, aby oživili rozcvičku a pobavili děti. Po poledním klidu byla odehrána další celotáborová hra, která souvisela s pravěkem, protože jsme se pomocí cestovatelky časem  přesunuli z období starověkého Egypta do pravěku. Hra se odehrávala v lese a cílem hry bylo najít maso, které bylo schované v určitých sektorech. Čím více mas bylo nalezeno, tím více bodů bylo získáno. Po ukončení celotáborové hry jsme dali dětem chvíli pauzu, aby si po náročném běhání odpočinuly. Večeře byla v duchu pravěku, takže oddíl, který si vylosovalo toto období, vyzdobilo jídelnu. Všichni se krásně najedli, aby si dobili baterky a k pozdnímu večeru jsme poslali všechny spát, aby nebyli další ráno unavení. 

V neděli ráno jsme začali dalším výstupem, protože se objevila naše cestovatelka časem Aurora a pomocí jejích znalostí stroje času, jsme se přesunuli z pravěku do starověké Číny. Před zraky dětí se objevila císařovna s její sestrou a poprosily děti, aby získaly lék pro bratra, který byl zraněn. Hra se odehrávala v táboře a cílem bylo, co nejrychleji obestavět  svojí vlajku cihlami, kterou si vytvořily. Body, které byly vyměněné za cihličky, se musely získat na stanovištích. 

14.-16.07. 2022

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! Středeční dopoledne jsme měli oddílový program, který se skládal ze sportovních a vědomostních her. Odpoledne jsme hráli první celotáborovou hru, kde děti běhaly po stanovištích a snažily se získat vápno. Večer jsme měli večeři v duchu starověkého Egypta. 

Ve čtvrtek ráno jsme měli ranní rozcvičku a poté měl každý oddíl svůj oddílový program, který byl obohacen výletem do okolních míst. Po dopoledním klidu jsme měli další celotáborovou hru. Hráli jsme kolíky a míče. Děti museli znova běhat, aby našly kolíky a míče, díky kterým získaly body. Večer jsme měli další výstup, kdy přišla Aurora, což je naše cestovatelka časem. Ze starověkého Egypta jsme odcestovali do pravěku, kde nás navštívili lidé z pravěku. 

V pátek dopoledne jsme měli program na přání dětí. Každé dítě si vybralo aktivitu,  kterou nabídli vedoucí. Byly tu různé možnosti jako triatlon, fotbal, volejbal a filmový kvíz. Program trval do oběda a po dopolední klidu jsme šli všichni do rybníku. Dětem jsme také připravili balónky s vodou, se kterýma si mohly házet. Večer jsme je poslali dříve spát, aby byli další den vyspaní, protože měli náročný den. Starším dětem jsme připravili plátno a pustili jsme jim film. 

12.-13. 07.2022

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! Pondělní ráno jsme začali rozcvičkou, kterou předcvičovali naši vedoucí. Po snídani jsme se všichni svolali a začali jsme se rozdělovat do týmů, které si vymyslely přezdívky a svoji vlajku. Po obědě a poledním klidu jsme hráli zkušební celotáborovou hru - vlajky a životy. Večer jsme zakončili večeří a poklidným posezením s vedoucími. 

Úterní dopoledne jsme začali batikováním bílých triček, které si děti přivezly. Každý tým si se svým kapitánem obarvil trička jinými kombinacemi barev, abychom je byli schopni rozlišit. Odpoledne tu bylo velké teplo, tak jsme se rozhodli jít do našeho rybníka. Děti si užily vodu a po večeři jsme jim připravili první diskotéku. Během diskotéky byl první výstup, při kterém se objevila cestovatelka časem a seznámila je se strojem času. První časové období, ve kterém se děti ocitly, byl Egypt. Dvě egyptské bohyně byly poslány za dětmi na zem, aby je ponaučily o úkolu, který jim svěřil sluneční bůh Re.   

10.-11. 07.2022

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! V sobotu jsme všichni dojeli do tábora a začali jsme se ubytovávat do chatiček a stanů. Po vybalení se děti začaly rozdělovat do oddílů a bylo tedy možné se začít seznamovat. Zbytek sobotního dne byl v poklidném duchu. Následovala jen večeře v podobě gulášové polévky. 

Nedělní ráno bylo bez rozcvičky, aby si děti odpočinuly od náročné cesty. Dopoledne jsme začali s aktivitami, díky kterým jsme mohli rozdělit děti do skupinek a rozpohybovat je. Hráli jsme s nimi pohybové a vědomostní hry. Odpoledne bylo ve stejném duchu, protože jsme nestihli všechny hry. Po večeři jsme se koukali na dlouho očekávané fotbalové finále, které pak skončilo tak, jak jsme doufali. 


05. 07. 2022

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! Blíží se nám termín odjezdu a jako každý rok, jsme všichni natěšení na 3 týdny zábavy a dobrodružství na táboře. Už máme pro děti všechno připravené a jen čekáme, až přijedeme na tábor a vše můžeme odstartovat. Všechny zážitky, které každý den prožijí naleznete zde, ve zpravodajství. Budeme Vás každý den informovat o Vašich dětech, co dělaly a co je čeká. Tak se těšte, protože my se už těšíme!!!