ZPRAVODAJSTVÍ 2021

17.-18. 07.2021

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! V sobotu jsme se probudili do krásného rána, takže jsme si dali krátkou rozcvičku, kterou předcvičovali vedoucí. Naši vedoucí se na to  oblékli do růžového, aby oživili rozcvičku a pobavili děti. Po poledním klidu byla odehrána další celotáborová hra, která souvisela s pravěkem, protože jsme se pomocí cestovatelky časem  přesunuli z období starověkého Egypta do pravěku. Hra se odehrávala v lese a cílem hry bylo najít maso, které bylo schované v určitých sektorech. Čím více mas bylo nalezeno, tím více bodů bylo získáno. Po ukončení celotáborové hry jsme dali dětem chvíli pauzu, aby si po náročném běhání odpočinuly. Večeře byla v duchu pravěku, takže oddíl, který si vylosovalo toto období, vyzdobilo jídelnu. Všichni se krásně najedli, aby si dobili baterky a k pozdnímu večeru jsme poslali všechny spát, aby nebyli další ráno unavení. 

V neděli ráno jsme začali dalším výstupem, protože se objevila naše cestovatelka časem Aurora a pomocí jejích znalostí stroje času, jsme se přesunuli z pravěku do starověké Číny. Před zraky dětí se objevila císařovna s její sestrou a poprosily děti, aby získaly lék pro bratra, který byl zraněn. Hra se odehrávala v táboře a cílem bylo, co nejrychleji obestavět  svojí vlajku cihlami, kterou si vytvořily. Body, které byly vyměněné za cihličky, se musely získat na stanovištích. 

14.-16.07. 2021

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! Středeční dopoledne jsme měli oddílový program, který se skládal ze sportovních a vědomostních her. Odpoledne jsme hráli první celotáborovou hru, kde děti běhaly po stanovištích a snažily se získat vápno. Večer jsme měli večeři v duchu starověkého Egypta. 

Ve čtvrtek ráno jsme měli ranní rozcvičku a poté měl každý oddíl svůj oddílový program, který byl obohacen výletem do okolních míst. Po dopoledním klidu jsme měli další celotáborovou hru. Hráli jsme kolíky a míče. Děti museli znova běhat, aby našly kolíky a míče, díky kterým získaly body. Večer jsme měli další výstup, kdy přišla Aurora, což je naše cestovatelka časem. Ze starověkého Egypta jsme odcestovali do pravěku, kde nás navštívili lidé z pravěku. 

V pátek dopoledne jsme měli program na přání dětí. Každé dítě si vybralo aktivitu,  kterou nabídli vedoucí. Byly tu různé možnosti jako triatlon, fotbal, volejbal a filmový kvíz. Program trval do oběda a po dopolední klidu jsme šli všichni do rybníku. Dětem jsme také připravili balónky s vodou, se kterýma si mohly házet. Večer jsme je poslali dříve spát, aby byli další den vyspaní, protože měli náročný den. Starším dětem jsme připravili plátno a pustili jsme jim film. 

12.-13. 07.2021

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! Pondělní ráno jsme začali rozcvičkou, kterou předcvičovali naši vedoucí. Po snídani jsme se všichni svolali a začali jsme se rozdělovat do týmů, které si vymyslely přezdívky a svoji vlajku. Po obědě a poledním klidu jsme hráli zkušební celotáborovou hru - vlajky a životy. Večer jsme zakončili večeří a poklidným posezením s vedoucími. 

Úterní dopoledne jsme začali batikováním bílých triček, které si děti přivezly. Každý tým si se svým kapitánem obarvil trička jinými kombinacemi barev, abychom je byli schopni rozlišit. Odpoledne tu bylo velké teplo, tak jsme se rozhodli jít do našeho rybníka. Děti si užily vodu a po večeři jsme jim připravili první diskotéku. Během diskotéky byl první výstup, při kterém se objevila cestovatelka časem a seznámila je se strojem času. První časové období, ve kterém se děti ocitly, byl Egypt. Dvě egyptské bohyně byly poslány za dětmi na zem, aby je ponaučily o úkolu, který jim svěřil sluneční bůh Re.   

10.-11. 07.2021

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! V sobotu jsme všichni dojeli do tábora a začali jsme se ubytovávat do chatiček a stanů. Po vybalení se děti začaly rozdělovat do oddílů a bylo tedy možné se začít seznamovat. Zbytek sobotního dne byl v poklidném duchu. Následovala jen večeře v podobě gulášové polévky. 

Nedělní ráno bylo bez rozcvičky, aby si děti odpočinuly od náročné cesty. Dopoledne jsme začali s aktivitami, díky kterým jsme mohli rozdělit děti do skupinek a rozpohybovat je. Hráli jsme s nimi pohybové a vědomostní hry. Odpoledne bylo ve stejném duchu, protože jsme nestihli všechny hry. Po večeři jsme se koukali na dlouho očekávané fotbalové finále, které pak skončilo tak, jak jsme doufali. 


05. 07. 2021

Zdravíme všechny rodiče, známé a táborníky! Blíží se nám termín odjezdu a jako každý rok, jsme všichni natěšení na 3 týdny zábavy a dobrodružství na táboře. Už máme pro děti všechno připravené a jen čekáme, až přijedeme na tábor a vše můžeme odstartovat. Všechny zážitky, které každý den prožijí naleznete zde, ve zpravodajství. Budeme Vás každý den informovat o Vašich dětech, co dělaly a co je čeká. Tak se těšte, protože my se už těšíme!!!